Překlady her ze série Civilization
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolik % je hotovo

+31
Jetro
matlajs
SurvivorCZ
sedan8
patriot13
xwing
petrcivilization
jakub123789
Draco
quetzalogg
xtedy
Gorwell
Jaroslav
petman
Dallas1973
onosakataiki
MicroZ
davidjaho
Smrtka GT
guzro39
Zidyski
Robin_WH
Balkner
bratrstvoNODKane
nnexus
tomash
alibuba
pajkovak1
robbiman
Civkaski
Gerny
35 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Zidyski Fri 26 Dec 2014, 22:05

pořát k Vánocům již nestíhám, tak snad jen to nej do nového roku a poděkování za překlad. ;-)

Zidyski

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Status 1/2015

Příspěvek  Jetro Sun 04 Jan 2015, 15:53

Vítejte v novém roce Smile
Navzdory skepsi pokračoval překlad i přes Vánoce, ačkoli pochopitelně s menším nasazením než obvykle. Vedle aktualizovaných procent se změnilo i datum vydání, které by se už nemělo posouvat směrem dozadu (maximálně dopředu, když vše půjde hladce). Vím, že to ještě chvíli potrvá, ale rozhodně se máte na co těšit. Přes svátky jsem si zkoušel s češtinou zahrát a musím konstatovat, že se to hraje mnohem líp než v angličtině Smile A to navzdory faktu, že jsem dostal tvrdou lekci od domorodých forem života, které mi bezostyšně zničily jedno z mých nově založených měst Very Happy
A ještě jeden malý bonus: probíhající překlad byl již upraven na aktuální verzi hry, takže v tomto ohledu nás na konci nečeká žádné dodělávání a s ním spojené zdržení.
Těšíte se? Sleduje to tady ještě někdo? Smile

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  guzro39 Sun 04 Jan 2015, 18:11

Ja sa tesim a hlavne uz sa neviem dockat hram Civ V dookola ako blazon Smile

guzro39

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 04. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Smrtka GT Sun 04 Jan 2015, 19:34

Každý den, no dobře možná ob den, tu pečlivě vyhlížím statusy... K vánocům jsem si ji koupil a pořád leží zabalená na stole v nedočkavostí nad češtinou... Tak šup šup ať už ji můžu rozbalit. Hodně štěstí

Smrtka GT

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 18. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  davidjaho Sun 04 Jan 2015, 20:05

Tak to jsou vskutku dobré zprávy. Všechna čest pracovat o svátcích. Taky už se nemůžu dočkat hlavně kvůli tomu, že jsem nezažil éru Alphy Centauri a tohle by mohlo být můj toužený výlet do sci-fi universa.

davidjaho

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  MicroZ Mon 05 Jan 2015, 19:06

Velká pochvala.... hlavně chci ale tímhle příspěvkem poděkovat, že si dokážete najít čas a náladu přeložit tuhle super hru pro komunitu Smile) hra už je koupená čeká na Váš překlad Smile ještě jednou díky moc

MicroZ

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 05. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Zidyski Mon 05 Jan 2015, 21:40

No, samozřejmě, že to tu sledujeme. ;-) Já už hru mám také, ale na stole neleží a ani na nic nečeká, nevydržel jsem a hraji i nepřeloženou, sice rozumím jen občas něčemu, ale nezvládl jsem čekat. Ale na češtinu se těším o to víc. ;-)

Zidyski

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Status 2/2015

Příspěvek  Jetro Sun 11 Jan 2015, 17:08

Další týden za námi, ve kterém se držíme nastaveného plánu, takže se dá říct, že šlo o úspěšný týden Smile Překročili jsme hranici 400 přeložených stránek, což ale trochu sráží fakt, že 250 jich ještě zbývá Smile

Každý překlad, který není otázkou pár dnů a na němž pracuje více lidí, vyžaduje menší či větší porci různých aktivit s ním spojených. Základní věcí je mít přehled o tom, co je přeloženo, co ještě zbývá a kdo na čem právě dělá. Pokud vás zajímá, jak to třeba může vypadat, pak se mrkněte na přiložený obrázek. Uvidíte na něm aktuální stav překladu, kolik souborů se vůbec musí přeložit, kolik už jich je hotových (zelená barva), kolik je jich rozpracovaných (modrá) a které je nutné ještě zkorekturovat (oranžová).

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Aktualni_stav

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Status 5/2015

Příspěvek  Jetro Sun 01 Feb 2015, 14:55

Tenhle týden to kvůli pracovnímu vytížení některých členů týmu místama docela drhlo, i tak se toho událo relativně dost.
1) Překročili jsme hranici 500 přeložených stránek.
2) Jádro hry je již kompletně přeloženo, tudíž někdy zítra (po korektuře zbývajících hotových souborů) se rozběhne první kolo testů. Jediný soubor, který nám momentálně zbývá doklepnout, je... ano, Civilopedie, noční můra už od základní hry Civilization V. Ta je momentálně na 50 %.
3) Počínaje tímto týdnem budeme uvádět předpokládaný DEN vydání češtiny. S ohledem na množství přeloženého textu se to už dá předpovědět. Každopádně kvůli situaci z tohoto týdne (viz výše) se datum trochu pusunulo dozadu, ale není to nic dramatického. Vím, že už jsem to jednou psal, ale budeme se snažit, aby to bylo poslední posunutí (aspoň tedy směrem dozadu). Doufáme, že nás za to nebudete lynčovat Very Happy

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  davidjaho Sun 01 Feb 2015, 18:58

Lynčovat? Ale kdeže. Spíš máte u mě obrovský respekt, že stále pokračujete tak svižným tempem v překladu hry s takovou haldou textu. A to nejdůležitější, že máte vůli dokončit tento překlad. Už jsem viděl hodně hurá akcí které skončili po pár týdnech. Vy jste opravdoví profesionálové.

davidjaho

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  onosakataiki Fri 13 Feb 2015, 14:26

Jetro napsal:Tenhle týden to kvůli pracovnímu vytížení některých členů týmu místama docela drhlo, i tak se toho událo relativně dost.
1) Překročili jsme hranici 500 přeložených stránek.
2) Jádro hry je již kompletně přeloženo, tudíž někdy zítra (po korektuře zbývajících hotových souborů) se rozběhne první kolo testů. Jediný soubor, který nám momentálně zbývá doklepnout, je... ano, Civilopedie, noční můra už od základní hry Civilization V. Ta je momentálně na 50 %.
3) Počínaje tímto týdnem budeme uvádět předpokládaný DEN vydání češtiny. S ohledem na množství přeloženého textu se to už dá předpovědět. Každopádně kvůli situaci z tohoto týdne (viz výše) se datum trochu pusunulo dozadu, ale není to nic dramatického. Vím, že už jsem to jednou psal, ale budeme se snažit, aby to bylo poslední posunutí (aspoň tedy směrem dozadu). Doufáme, že nás za to nebudete lynčovat Very Happy

pokud to půjde, rád se přihlásím do Testování Vaší češtiny.
pokud by to šlo, tka mě kontaktujte prosím na hry.adroš@gmail.com Smile

onosakataiki

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 13. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Jetro Sun 22 Feb 2015, 14:29

Jaj, já jsem věděl, že jsem někomu zapomněl odpovědět Smile Promiň. Testování zvládneme svépomocí, má to svá specifika. Ale díky za nabídku.

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Status 8/2015

Příspěvek  Jetro Sun 22 Feb 2015, 14:30

Máme za sebou 600 normostránek. Příští neděli nejspíš nahodíme přesné datum vydání češtiny, tak se sem nezapomeňte zastavit Wink Světlo na konci tunelu už není daleko! Very Happy

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Překlad

Příspěvek  Dallas1973 Sun 22 Feb 2015, 20:38

Díky aktivitě překladatelů , těším se na hotovou jejich práci  jsem rád , že  jim to jde , jen tak dál. Very Happy

Dallas1973

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 08. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Smrtka GT Sun 22 Feb 2015, 22:37

"Příští neděli nejspíš nahodíme přesné datum vydání češtiny" nedá mi to ale musím si trošku rýpnout snad to vyzní ironicky:-)

Napsali jste 4.3. jak to chcete víc zpřesnit? Například 4.3. v 12:15 a 48 sekund? Nebo snad ještě přesněji to upřesníte? Very Happy  // ale i tak odpočítávám každičký den, nedočkavostí:-)

Smrtka GT

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 18. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Jetro Mon 23 Feb 2015, 07:34

Vteřiny uvádět nebudeme, ale ano, nastřelíme nějakou hodinu, abyste věděli, kdy přesně tu máte být a "netrpělivě přešlapovat" Smile

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Novy patch

Příspěvek  Jetro Wed 25 Feb 2015, 10:09

Tak nám Firaxis připravují nový patch (kvůli balancování a propojení s chystanou hrou Starships od Meiera): http://www.civilization.com/en/news/2015-02-information-on-the-civilization-beyond-earth-winter-2015-update/. Nechci malovat čerta na zeď, ale je možné, že to dost ovlivní stávající texty, což by posunulo vydání češtiny. No, uvidíme.

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  petman Sat 28 Feb 2015, 19:11

I já to tady sleduji a dnes jsem se i zaregistroval, abych jen nenakukoval, ale také poděkoval.
Obdivuji tyhle věci, když někdo umí udělat něco pro druhé. Vy, co se na překladu podílíte to můžete hrát v pohodě tak, jak to je. Přesto si s tím tu obrovskou práci dáváte.
Anglicky skoro vůbec neumím, jsem ještě odkojený ruštinou Very Happy ., takže bych si hru asi moc neužil a nemá pro mě smysl ji zatím kupovat. Jak ale bude čeština k dispozici, nebudu váhat ani minutu.
Moc se na ni těším.
Ještě jednou díky za tu dřinu. Nedovedu si asi moc představit, co to musí stát úsilí a budu tady určitě stát v inkriminovaný okamžik ve frontě Very Happy
A nějakou tu korunu si určitě vezmu s sebou Wink

petman

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 28. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Status 9/2015

Příspěvek  Jetro Sun 01 Mar 2015, 11:32

Jsme v cílové rovince! Nemůžu uvěřit, že už jsme tak blízko Smile Po čtyřech měsících překládání a korekturování nám zbývá doklepnout pár zbývajících stránek a překlad ještě trochu otestovat (test už každopádně v tuto chvíli nějaký ten den běží). Datum vydání češtiny bylo stanoveno na 5. března v 19:00, takže si udělejte poznámku v kalendáři Wink Je tu však jedno velké ALE: pokud v mezidobí vyjde připravovaný velký patch, na který jsem odkazoval výše, datum se pravděpodobně posune, proto berte tuto možnost v úvahu.

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Jaroslav Tue 03 Mar 2015, 15:53

Aby si nedopadl jak my s Devinity..cekame na ten jejich slibovanej patch uz treti mesic a porad nic Sad

Jinak klobouk dolů Smile

Jaroslav

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 23. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Jetro Tue 03 Mar 2015, 16:07

Já na nic čekat nehodlám. Když do té doby nevyjde, tak půjde čeština ven Smile Úprava textů se bude řešit až po vydání patche, nedá se nic dělat.

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Hotovo!

Příspěvek  Jetro Thu 05 Mar 2015, 18:58

Po čtyřech měsících a stovkách hodin práce, které jsme strávili nad překladem, korekturou a betatestem, vám přinášíme plody naší dřiny. Jsem moc rád, že od začátku interně nastavený termín vydání, který měl být poslední únorový den, jsme zase o tolik neprošvihli. Dokazuje to, že jsme jeli víceméně konstantním tempem, přestože někteří překladatelé nás časem opustili. Především překlad Civilopedie nebyl žádným medem. Autoři se při popiscích pořádně vyřádili, takže mnohdy to bylo o hledání na internetu, zda daný prvek/sloučenina/surovina/technologie existují, nebo si je scénáristé vymysleli. Jasně, mohli jsme se na to vykašlat a vydat překlad bez toho, ale když už se něco dělá, tak se to má udělat pořádně Smile Doufám, že do Civilopedie občas zabrousíte a oceníte tu hromadu textů, co tam najdete v češtině!

Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo se na češtině podíleli (především těm, co to vydrželi až do konce), a za nás za všechny vám popřát, abyste si hraní v češtině užili. Pokud budete mít ohledně překladu cokoliv na srdci, neváhejte se nám ozvat. Pakliže se vám překlad bude líbit natolik, že byste se za něj chtěli odvděčit finančně a podpořit tak další práce (úprava textů na budoucí patche, DLC,...), potřebné informace a údaje najdete v souboru readme, který je součástí archivu, nebo během instalace češtiny. Díky!

Případné chyby (jakože si neděláme iluze, že by tam vůbec žádné nebyly) prosím hlaste do vlákna https://civilization5cz.forumczech.com/t8-hlaseni-chyb.

Závěrem bych připomněl, že v následujících dnech má vyjít velký patch, který češtinu s pravděpodobností hraničící s jistotou rozhodí, takže hrajte, dokud můžete Smile Jakmile patch vyjde, pokusíme se novou verzi překladu připravit v co nejkratší možné době (s ohledem na množství nových/upravených textů). Teď už ale běžte stahovat z prvního příspěvku (je nutná registrace)! Wink

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Zidyski Thu 05 Mar 2015, 19:09

Paráda! Díky vám všem. Konečně si budu užívat hry naplno. ;-) Hned jdu stáhnout a hned hrát. ještě jednou děkuji. ;-)

Zidyski

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Děkuji

Příspěvek  Gorwell Thu 05 Mar 2015, 19:22

Jsem na fórum sem chodil každý druhý den, vždy jak pokročil překlad. Zaregistroval jsem se teprve před nedávnem a to abych Vám mohl upřímně poděkovat. Děkuji. Opravdu ještě jednou děkuji :-) Dělat něco takového dá strašnou práci, lidi se k tomu taky nějak musí živit, mají rodinu.. Už to tu i zaznělo. Tohle je práce kterou nemůže dělat každý a Vy ač nemusíte, snažíte se přeložit hru i pro druhé.

Nainstaluji, odzkouším a jdu hrát. V příštích dnech pošlu alespoň malou finanční podporu :-)

Gorwell

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 02. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  xtedy Thu 05 Mar 2015, 19:23

Moc dekuju. Bude zase linuxova verze? Pripadne s tim muzu pomoci

xtedy

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 26. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

Kolik % je hotovo - Stránka 2 Empty Re: Kolik % je hotovo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru