Překlady her ze série Civilization
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Civilization V CZ for linux /SteamOS/

+2
mawebis
DannySK
6 posters

Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  DannySK Wed 11 Jun 2014, 19:13

Zdravim, aktualne bola spristupnena na Steame aj verzia pre linux /SteamOS/. http://store.steampowered.com/app/235580/ Chcel by som sa spytat, ci je predpoklad vytvorenia instalatoru resp. zipu aj pre linux verziu. Preklad bude pravdepodobne totozny a aj struktura suborov, rozdiel je iba v tom, ze vsetky subory a adresare su lowercase.. Diky za odpoved..

DannySK

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 16. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Také bych se k žádosti připojil

Příspěvek  mawebis Thu 12 Jun 2014, 10:49

Hezký den,
jestli mohu tak bych se také připojil k žádosti o vyrobení archívu pro linux. Zkoušel jsem i spuštění instalátoru pomocí wine, ale bohužel aplikace nedokázala poznat, že je již ve složce s hrou.
Rád i překlad otestuji v Ubuntu 14.04 a pomůžu tímto aspoň pomůžu s vývojem.
Díky moc.

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Thu 12 Jun 2014, 21:32

Také se přidávám s žádostí o Linuxovou Steam verzi  I love you 

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  Jetro Fri 13 Jun 2014, 13:11

Co mám tak info právě od Dannyho, hlavní zádrhel je v použitém českém fontu, který na Linuxu není. Kvůli tomu hra v CZ na Linuxu padá. Danny psal, že zkusí nějakej font najít, že dá pak vědět. Klidně vám ty soubory pak pošlu, ale "odčešťovat" se mi je nechce, těch souborů je hromada, takže počkám, s čím přijde.

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Fri 13 Jun 2014, 13:19

Pokud jsou to plain text soubory, jak je u Sida Meiera zvykem, tak by neměl být problém to diakritiky zbavit jednoduchým skriptem, kdysi před mnoha lety jsem to dělal pro svůj překlad Alpha Centauri, když jsem ho konvertoval pro Linux.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  Jetro Fri 13 Jun 2014, 16:20

Je to cca 235 xml souborů. Potřeboval bych nějakej baťák, co mi to automaticky odčeští Smile Každopádně to je až ta druhá možnost, prvně bych chtěl zkusit nějakej font pro Linux. Nemáte tam něco českýho, co je tak nějak standardně v mnoha distribucích? Co by se dalo použít místo té windowsácké Tahomy, co tam máme teď pro PC?

Jetro
Admin

Poèet pøíspìvkù : 364
Join date : 21. 10. 10

https://civilization5cz.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Fri 13 Jun 2014, 17:05

Já myslím, že Ubuntu font bude asi nejlepší varianta. A vždycky se ten font dá přibalit a když si Linuxák zvládne tu češtinu nakopírovat kam má, tak zvládne i instalaci fontu ;-)

Bohužel jako nováček sem nemůžu dát link, ale Google jistě nasměruje na stránku pro stažení.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Odčeštění

Příspěvek  mawebis Thu 19 Jun 2014, 12:27

Klidně dané soubory odčeštím. Myslím si, že to nyní asi nejschůdnější, nežli řešit problémy s fontem.
Jsou soubory v jednom adresáři a nebo musím napsat rekurzivní skript procházející strukturu do hloubky? Večír napíši nějakou jednoduchou utilitku jenž to projede a vykoná.

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Thu 19 Jun 2014, 13:29

Je to hodně zanořená adresářová struktura. Mohu ti to večer poslat - oproti Windows verzi jsem ještě provedl přejmenování všech souborů adresářů, respektive změnu na malá písmena.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  mawebis Thu 19 Jun 2014, 13:33

Ouk, pošli mi to prosím večer, zkusím to dneska odčeštit a rovnou i vyzkoušet a dám vědět výsledek.
Vydíš tu na mně můj e-mail a nebo ti ho mám nějak poslat?
Díky moc,
pm

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Thu 19 Jun 2014, 13:37

Mail nevidím, pošli mi ho soukromou zprávou.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  mawebis Thu 19 Jun 2014, 13:58

Posláno, díky moc.

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  mawebis Thu 19 Jun 2014, 20:02

Tak script mám připravený, nezapomeň na mě prosím s tím e-mailem.

Kdyby se to někomu hodilo, tak ho sem rovnou i dávám, je to jednoúčelovka napsaná v php, snad se bude ještě někomu hodit. Pouštím to rovnou z konzole.

kód:

<?php
$path = realpath('/var/www/iconv/replace');

$objects = new RecursiveIteratorIterator(new RecursiveDirectoryIterator($path), RecursiveIteratorIterator::SELF_FIRST);
foreach($objects as $name => $object){
 if(
 endsWith($name, '.txt')
 ) {
 echo "replace: $name \n";
 $text = file_get_contents($name);
 $normalizeText = iconv('UTF-8', 'ASCII//TRANSLIT', $text);
 file_put_contents($name, $normalizeText);
 }
}

function endsWith($haystack, $needle) {
    return $needle === "" || substr($haystack, -strlen($needle)) === $needle;
}

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Fri 20 Jun 2014, 08:07

Omlouván se za zpoždění, nějak se mi poslední dobou nedaří vykopat z práce včas a pak už jsem tak vyšťavený, že se těším akorát na postel. Nicméně odesláno.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  mawebis Wed 25 Jun 2014, 23:59

Ahoj všichni,
malinko jsem se s tím zdržel, za což se všem omlouvám, prostě toho bylo nyní moc. Výsledek je, že je nutno hrát hru vskutku ve verzi češtiny bez diakritiky. Ta se mi bohužel nepodařila pořešit i když jsem se vskutku snažil.

Ve hře je toho většina přeloženo, ale i tak jsem občas potkal anglický text. Ale ve hraní to nevadí.  

Upravenou češtinu jsem poslal uživateli corwin78 aby ji dal ve oficiální cestou.

Zatím ahoj,
Petr

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Thu 26 Jun 2014, 19:06

Ještě jsem udělal malou změnu - přepsal jsem položky pro ukončení hry aby zobrazovaly místo odchodu do Windows odchod do systému.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Cestina pro Linux verzi Civ 5

Příspěvek  corwin78 Thu 26 Jun 2014, 20:07

Ještě se pokusím vyrobit překlad včetně intro videí, ale musím nějak zkonvertovat WMV na MOV.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Tahoma v Linuxu

Příspěvek  Jarino Sat 28 Jun 2014, 13:30

Díky za linuxovou verzi češtiny. Opravdu byl problém jen v tom fontu (Tahoma)? Defaultně v Linuxu být samozřejmě nemůže (protože MS), ale je velmi jednoduché si tento font do systému přidat (viz. Google: tahoma linux). Sám jej v systému mám. Mohl bych otestovat češtinu s diakritikou? Díky.

Jarino

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 27. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  corwin78 Sat 28 Jun 2014, 15:47

Tahoma problém není, ostatně se tam dá nadefinovat i jakýkoliv jiný font, ale z nějakého důvodu se Civku nepodařilo přesvědčit, aby korektně zobrazovala některé znaky s diakritikou. Myslím, že jsem našel volbu, kterou by to možná šlo zapnout, ale pokud je tato volba aktivní, tak Civ vždy upadne.

corwin78

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 12. 06. 14
Age : 45
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  mawebis Mon 30 Jun 2014, 11:36

Přesně jak píše corwin78, problém není s fontem. Zkusil jsme pod Kubuntem nastavit hře font Ubuntu a stejně padla při startu. Takže problém je bohužel jinde. Zkoušel jsem si s daným souborem hrát cca hodinu a bez výsledku, takže nyní používám verzi bez diakritiky.

mawebis

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 12. 06. 14
Age : 41
Location : Prague

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty MAC

Příspěvek  SedllY Wed 20 Apr 2016, 15:05

Zdravím, je tahle čeština i pro OSX? Smile Potřeboval bych češtinu na steam verzi na svém macbooku. Dík za info. Smile

SedllY

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 01. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Civilization V CZ for linux /SteamOS/ Empty Re: Civilization V CZ for linux /SteamOS/

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru