Překlady her ze série Civilization
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mimozemšťani

4 posters

Goto down

mimozemšťani Empty mimozemšťani

Příspěvek  matlajs Sat 31 Oct 2015, 17:12

Tak obchodování už jsem zjistil.Ale nemůžu najít pro změnu,jak konkrétně si můžu vylepšovat vztahy s mimozemšťanama.Jsem odsouzenej je vyhlazovat, protože maj asi 4 hnízda na území s bohatejma ložiskama snad všech strategických zdrojů a maj tam asi přes 20 jednotek určitě.Tam bych se skolonistou nedostal ani nápad.Je tam někde nějakej indikátor(čiselnej nebo %) vztahů a jak to zlepšit? nic jsem v civpedii nenašel.

matlajs

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 21. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  Khalashnikovf Mon 02 Nov 2015, 07:20

matlajs napsal:Tak obchodování už jsem zjistil.Ale nemůžu najít pro změnu,jak konkrétně si můžu vylepšovat vztahy s mimozemšťanama.Jsem odsouzenej je vyhlazovat, protože maj asi 4 hnízda na území s bohatejma ložiskama snad všech strategických zdrojů a maj tam asi přes 20 jednotek určitě.Tam bych se skolonistou nedostal ani nápad.Je tam někde nějakej indikátor(čiselnej nebo %) vztahů a jak to zlepšit? nic jsem v civpedii nenašel.

Jeidný způsob jak poznat přátelskost alienů je přes barvu jejich ikonky. Jak je to aspoň zelený, je to ok, tyrkysová barva značí spojenectví. Vztah s nima funguje defakto jako s městskými státy v původní Civ V. Buď stoupáš zpět na 0, nebo si pomocí některých budov můžeš jít i víš.
Nejjednodušší způsob jak se s nimi spřátelit je ale tak, že svým městem pohltíš jejich hnízdo. Pak to trvá jen pár kol a jsou tvý spojenci celoplanetárně Smile

Khalashnikovf

Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 17. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  matlajs Mon 02 Nov 2015, 15:56

tak u city state v civ5 bylo aspoň jasně daný co pro ně můžeš udělat. to s tim hnízdem jsem už četl, ale je těžký dostat kolonizátora na výhodnou pozici pro město a proplout mezi 4 hnízdama a xx jednotkama bez napadení. btw ty budovy jsem nějak nenašel snad až na jeden planetární div.

matlajs

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 21. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  Khalashnikovf Mon 02 Nov 2015, 21:01

No vidíš, div. To stačí ne? Smile
Vodní města a jejich pohyby zajisti pohlcení libovolného hnízda Wink

Khalashnikovf

Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 17. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  matlajs Mon 02 Nov 2015, 22:03

já hraju zatim jen vanilku.RT jsem zatim nekoupil a když čtu o tom balancu a funkčnosti jejich novych mechanik,tak s tim asi zatim ještě počkam. Celkově jsem začal s civkou nedávno a koupil jsem komplet edici Civ5+vše k tomu co šlo a byl jsem max. spokojenej. Možná jsem se zatim unáhlil i u BE. Hraj e to bomba,ale koukam, že kluci maj tendence do toho ještě zasahovat a nedělá to dobrotu.

matlajs

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 21. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  johnyrk Fri 19 Feb 2016, 10:11

s těma městama na to hnízdo je to myšleno ironicky, nebo vážně? já jednou postavil město hned vedle, pak mi dlo hnízda vlezl dělník a stejně ho tím zničil.
ať vyberu infinitu jakou chci, stejně jsou (i když jsou zelení) 2 pole od svého hnízda útoční. červ mi spolehlivě ničí dělníky i když nic neohrožují, o konvojích ani nemluvě (měl sem hru, kde mi nedali rozhodovací možnost na imunitu konvojů proti mimošům). docela s tím bojuji, zatím každou hru, co jsem končil jsem dohrával s tím, že mimoši byli oranžoví... a to jsem po nic nikdy nešel, vesměs sem se jen bránil... Sad

johnyrk

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 11. 02. 16

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  xpool Fri 11 Mar 2016, 09:37

Tak jsem zkoušel tu metodu obsadit hnízd mimozemšťanů a nějak jsem moc úspěšný nebyl. Z počátku hry jsem ani nevěděl, že jde mít s emzáky nějaké přátelské vztahy, takže jsem je kosil hlava nehlava, až m jejich ikona pěkně zoranžověla. Pak jsem si tady přečetl tohle vlákno a dvěma městama jsem zabral dvě hnízda, ale nemělo to žádný vliv. Jediné co se po zabrání stalo, že ty hnízda přestala generovat nové emzáky, ale stále byli agresivní a vesela na mě utočili a to i přes to, že jsem na ně přestal úplně útočit. Takže jediné co pomohlo je neopětovat jejich palbu a za mnoho a mnoho kol, se vztahy pomalu vrátily zpět a opět jejich ikona zezelenala. Ale i když je už mám zelené, tak stále útočí. Takže zkouším se jim vyhýbat dál, jestli se ty vztahy s nimi ještě dál nevylepší. Jinak hraji tedy s tou funkcí agresivních a rychle se množících mimozemšťanů, tak to nevím jestli pak taky na to nemá vliv.

xpool

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 31. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  Khalashnikovf Fri 11 Mar 2016, 10:13

xpool napsal: Jinak hraji tedy s tou funkcí agresivních a rychle se množících mimozemšťanů, tak to nevím jestli pak taky na to nemá vliv.

Nj, tak dyť tam máš taky na začátku v popisu, že pokud zvolíš variantu agresivních brouků, není možné se s nima zkámošit Very Happy
Jediný co můžeš, je mít ohradníky s vylepšením ať máš co největší šanci na klid. A vyklízet miasmu dělníky a satelity.
Pak tam nebudou mít takovou tendenci lézt Smile

Khalashnikovf

Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 17. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

mimozemšťani Empty Re: mimozemšťani

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru